Село Буда

Пошук на сайті

Село Буда

Дуб Максима Залізняка Дуб Максима Залізняка

Буда знаходиться на відстані 23 км від Туристичного комплексу "Перший Кордон".

Це невеличке село в Чигиринському районі, передусім, відоме тим, що тут росте тисячолітній дуб-велетень Максима Залізняка, один із найстаріших в Європі. Легенди свідчать, що саме під ним збиралися гайдамаки, вони давали клятву, не шкодуючи життя, боротися з польським свавіллям, релігійним гнобленням, вірою і правдою захищати неньку Україну.

Під цим дубом Тарас Шевченко слухав пронизані болем і сповнені гордістю перекази про легендарних гайдамаків. Згодом почуте вилилось у поему «Гайдамаки» та вірш «Холодний Яр». Дуб Залізняка має висоту близько 30 метрів, а його стовбур такий широкий, що необхідно сім чоловік, щоб його охопити. За повір'ям, він наділений чудодійною силою - кожен, хто зупиниться відпочити в його тіні, отримає нову життєву енергію для досягнення бажаного.

Неподалік хутора Буда в 1920 році холодноярці будували землянки для перебування козаків і коней у зимовий період. Взимку 1921 року між озером і Скарбовим яром окупанти побудували також землянки, але повстанці їх знищили разом із чекістами.

Та не тільки славними подіями село увійшло в історію Холодного Яру. 18 червня 1943 року тут сталася трагедія... Німці спалили село, а сельчан розстріляли за підтримку партизанів. Про сумнозвісну подію нагадує братська могила та меморіал, встановлений на вічну пам'ять про загиблих.

Наші контакти

Адреса

с. Медведівка Чигиринського району Черкаської області

Координати

30 км від м.Черкаси або 28 км від м.Чигирин (на карті)

Телефон

068 3-92-92-92

Room Booking

Thanks for staying with us! Please fill out the form below and our staff will be in contact with your shortly. The see all of our room options please visit the link below.
See All Rooms