Село Медведівка

Пошук на сайті

Село Медведівка

Пам'ятник Максиму Залізняку Пам'ятник Максиму Залізняку

Медведівка розташована за 5 км від Туристичного комплексу «Перший Кордон».

Село було засноване як фортеця на початку XVII століття на правому березі ріки Тясмин. Відома з 1649 року як сотенне містечко на околицях Холодноярського лісу. В 1659 році Медведівка отримала магдебурзьке право (350 років!). Рештки замчища, валів і ровів простежуються і зараз. В 1730-х роках у Холодному Яру діяла Холодноярська Січ. Восени 1737 року польський каральний загін поблизу містечка напав на холодноярських козаків, але був вщент розгромлений під Кам'янкою.

Коліївщина займає важливу сторінку літопису Медведівки. В 1768 році у Холодному Яру Максим Залізняк зібрав військо для боротьби з поляками і був обраний полковником. Бронзовий монумент М. Залізняку встановлено в центрі села. Починаючи з 1918 року і впродовж 20-х років точилася запекла боротьба холодноярців із зайдами усіх мастей під гаслами Самостійної України. У квітні 1919 року на зборах козаків навколишніх сіл була утворена Військова Рада на чолі з Головним отаманом Василем Чучупакою і штабом у Медведівці. 11 лютого 1920 року в околицях села відбулося об'єднання усіх дивізій Армії УНР під час 1-го Зимового походу. У вересні 1920 року відбулася зустріч 15-тисячної Степової повстанської дивізії Костя Блакитного з Холодноярською бригадою (5 тисяч козаків), шо забезпечило перемогу над червоними.

Отаманський парк - це майже 400 га лісового масиву між Медведівкою і Головківкою. Цілюще джерело «Живун» в парку близьке за вмістом до знаменитої «Нафтусі», з домішками радону; облаштоване альтанкою та зручними сходами.

Наші контакти

Адреса

с. Медведівка Чигиринського району Черкаської області

Координати

30 км від м.Черкаси або 28 км від м.Чигирин (на карті)

Телефон

068 3-92-92-92

Зв'язатися

Room Booking

Thanks for staying with us! Please fill out the form below and our staff will be in contact with your shortly. The see all of our room options please visit the link below.
See All Rooms