Село Суботів

Пошук на сайті

Село Суботів

Іллінська церква в Суботові Іллінська церква в Суботові

Суботів розташований за 20 км від Туристичного комплексу «Перший Кордон» та за 12 км від Чигирина і відоме з початку XVII століття.

Спочатку це був хутір, який належав батькові майбутнього гетьмана - М. Хмельницькому. У 1648 році Суботів став заміською резиденцією правителя Козацької держави, в якій Б. Хмельницький підписав більше 300 універсалів. Тут знаходився палацовий комплекс гетьмана, церкви св. Михаїла та св. Іллі. Сьогодні всі історичні споруди та пам'ятки, так званого, Замчища об'єднані в Суботівський краєзнавчий музей.

Церква св. Іллі - усипальниця роду Хмельницьких, зведена у 1653-1656 роках у стилі раннього бароко, оборонного типу. У 1657 році у внутрішньому склепі праворуч від вівтаря поховали Богдана Хмельницького. У 1954 році в церкві встановлено надгробну плиту на честь гетьмана.

Суботівський палац гетьмана Хмельницького середини XVII сто¬ліття знаходився неподалік церкви св. Іллі й був мурованим. Під час розкопок 1990-х років виявлені підмурки та частина вежі. Протягом 2006-2007 років над залишками палацу зведено музейний павільйон.

Тут знаходяться «Три криниці» - три колодязі у долині річки Суби, що стоять впритул один до одного. Кажуть, що кожен, хто перший раз відвідав пам'ятку, повинен попити з криниці або вмитися тією водою. Дівчатам вона дає вроду, а хлопцям - силу, щоб захищати свою Батьківщину.

Наші контакти

Адреса

с. Медведівка Чигиринського району Черкаської області

Координати

30 км від м.Черкаси або 28 км від м.Чигирин (на карті)

Телефон

068 3-92-92-92

Зв'язатися

Room Booking

Thanks for staying with us! Please fill out the form below and our staff will be in contact with your shortly. The see all of our room options please visit the link below.
See All Rooms