Село Мельники

Пошук на сайті

Село Мельники

Пам'ятник холодноярським героям Пам'ятник холодноярським героям

Мельники розташовані на відстані 12 км від Туристичного комплексу "Перший Кордон".

Вздовж Холодного Яру, по обидва боки річки Сріблянки розташоване одне з наймальовничіших місць Чигиринського краю - село Мельники. Відоме воно з 1629 року. За переказами, жителі села були мірошниками, тут, на річці, вони ставили водяні млини, за що село й прозвали Мельниками.

Звідси у 1768 році розгорілося полум'я народного повстання — Коліївщини. В селі тривалий час жив один із керівників національно-визвольного повстання - гайдамака Семен Неживий.

У 1918 році Мельники стали центром повстанського руху Центральної України проти ворогів незалежної України.

Мельники — батьківщина головного отамана Холодноярської республіки Василя Чучупаки (1894-1920), а також його братів: Олексія, Петра, Дем'яна та двоюрідного брата Семена. В. Чучупака загинув у бою на околицях села (хутір Кисельці), де встановлено пам'ятник героям-холодноярцям. Похований на сільському цвинтарі.

29 серпня (за старим стилем) 1920 року на Великому зборі повстанців оголосили загальну мобілізацію і рушили на Чигирин, який взяли без бою (800 червоноармійців ганебно втекли). В центрі села - пам'ятник Холодноярським героям.

В роки Другої світової війни мельниківці відважно боролися з окупантами. Ті, що віддали своє життя під час визволення села, сплять вічним сном у братській могилі.

Наші контакти

Адреса

с. Медведівка Чигиринського району Черкаської області

Координати

30 км від м.Черкаси або 28 км від м.Чигирин (на карті)

Телефон

068 3-92-92-92

Зв'язатися

Room Booking

Thanks for staying with us! Please fill out the form below and our staff will be in contact with your shortly. The see all of our room options please visit the link below.
See All Rooms