Новини Чигиринщини

Пошук на сайті

П'ятниця, 26 липня 2019 14:26

На Чигиринщині пройде мистецький фестиваль «Крутий заміс»

Оригінально, яскраво та незвично «замісити літо» запрошує черкащан і жителів області мистецький фестиваль «Крутий заміс», який пройде з 2 по 4 серпня 2019 в селі Мельники Чигиринського району.
 
Зі справжнім відпочинком у наметах, з істинно українськими розвагами, ремеслами, ярмаркою майстрів і навіть ритуалами на заході три дні поспіль – 2, 3, 4 серпня – можна буде навчитися гончарству та іншим стародавнім українським промислам, взяти участь у толоці та квестах, зібрати друзів у наметове містечко, смакувати українськими стравами та пізнати справжню красу Холодного Яру.
 
«Крутий заміс» відбувається вже другий рік поспіль у селі Мельники Чигиринського району. Його організовують ТОВ НВФ Урожай та БО «Урожай – Громаді» з метою відродження народних ремесел, української культури, переосмислення давніх традицій на сучасний лад.
 
Ідея створити масштабний фестиваль народних ремесел та українських забав, кажуть організатори, прийшла не одразу. Спочатку замислили заснувати музей ремесел Холодного Яру та Школи народного гончарства, але згодом усе розмаїття неоднорідної української культури та глибину традицій вирішили об’єднати у захід, що відкриє свої холодноярські таємниці всім охочим відродити справжнє у собі.
 
- Торік на території проведення фестивалю був пустир. Ми його розчистили, привели до ладу, на цьому місці облаштовуємо сцену, зони для демонстрації й навчання ремесел, дитячі майданчики, розташовуємо фотозони й наметове містечко для всіх любителів відпочинку на природі. Також організовуємо безліч цікавих конкурсів, як-то «Круто Борщ» на приготування борщу, чи на створення справжньої української народної пісні, конкурс художників, запрошуємо майстрів навчити всіх охочих гончарству, плетінню з лози й соломи та іншим українським ремеслам, аби зарядити прадавнім духом магічної землі Холодного Яру, долучити до пізнання себе й своєї культури не лише черкащан, а й гостей області. Створюємо таке місце, де можна відпочити тілом і душею із друзями та родиною, - розповідає ініціатор створення фестивалю Юрій Романча.
 
Проте на ремеслах активності фестивалю не закінчуються. Організатори обіцяють на фестивалі навіть романтику – провести справжнє козацьке весілля за українськими обрядами, а також на захід завітає знаний казкар Сашко Лірник та чимало учасників музичної сцени: гурти «Вій», «Сонце в кишені»,кобзар Віктор Пашник, «Лісапєтний батальйон» та інші. Подейкують навіть, що наприкінці фестивалю відбудеться урочисте спалювання 5-метрової ляльки, яку, за давнім українським звичаєм, сплетуть разом зі всіма відвідувачами фесту зі спеціальних трав та рослин, аби позбутися хвороб і набути фізичної та духовної міці.
 
Пропустити таке дійство, яке вже стає традиційним святом серпня для урочища Холодний Яр, вважатиметься злочином проти власного коріння й душі, яка прагне до пізнання себе, розваг та веселощів. Тож варто поспішати 2, 3, 4 серпня у село Мельники (Чигиринський) район на фестиваль, що відкриває справжнє у тобі самому – «Крутий заміс».

Наші контакти

Адреса

с. Медведівка Чигиринського району Черкаської області

Координати

30 км від м.Черкаси або 28 км від м.Чигирин (на карті)

Телефон

068 3-92-92-92

Зв'язатися

Room Booking

Thanks for staying with us! Please fill out the form below and our staff will be in contact with your shortly. The see all of our room options please visit the link below.
See All Rooms