Тетяна Анатоліївна Гарькава – Заслужений майстер народної творчості України, майстер Петриківського розпису, член Національної спілки художників України, Завідувачка спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво» зі спеціалізацією Петриківський розпис у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі.
Її твори зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І.Яворницького, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м.Київ), Запорізькому художньому музеї, Національному музеї етнографії (м.Санкт-Петербург), приватних колекціях в Україні та за кордоном. За 33 роки творчої діяльності майстриня брала участь у міжнародних виставках майже у 80 країнах світу.
Тетяна Гарькава – автор оригінальних розписів, які вирізняються декоративною насиченістю, унікальним поєднанням кольорів, відточеністю орнаментальних композицій.
Справжня послідовниця кращих традицій легендарних творців старшого покоління і, перш за все, свого безпосереднього вчителя Федора Панка, Тетяна Гарькава, розвиває і далі їх надбання та привносить в мистецтво професійні знання.
На відкриття виставки завітали голова обласної ради Валентина Коваленко, голова райдержадміністрації Олександр Діскант, голова районної ради Петро Литвин, міський голова Сергій Тимченко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Лариса Гузніна, які привітали майстриню з цією подією і подякували за талант, збереження і поширення національного українського мистецтва і побажали Тетяні Анатоліївні творчого натхнення й здійснення її задумів і мрій.
Сьогодні Т.А.Гарькава передає свій досвід талановитій молоді, навчаючи студентів Дніпропетровського театрально-художнього коледжу зі спеціалізацією Петриківський розпис, проводить майстер-класи. «Художниця Тетяна Гарькава навчила мало не півсвіту малювати по-українськи», - відмічалось у одній із телепередач.
Виставка приурочена 200 річчю з дня народження Т.Г.Шевченка , працюватиме у Чигирині до 28 жовтня. Далі – експонуватиметься в Черкасах та у Каневі.
Джерело: http://www.chigirinrda.org.ua/